POZNAJ SOHO FACTORY

W ciągu zaledwie kilku lat Soho Factory stało się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów nie tylko na warszawskiej Pradze, lecz także w całej stolicy. Ta kreatywna postindustrialna subdzielnica umiejętnie łączy sprzyjającą wyciszeniu strefę mieszkalną z urokliwą atmosferą zabytkowego Kamionka.

Kompleks pofabrycznych budynków przeobraził się po rewitalizacji w miejsce wyjątkowe. Obecnie zapewnia wsparcie dla biznesu i kultury oraz daje możliwość niestandardowego zagospodarowania przestrzeni użytkowych. Restauracje, kawiarnie, pracownie architektoniczne, modne butiki i sklepy oferujące designerskie akcesoria, unikatowe Muzeum Neonów, a nawet teatr i studio tatuażu – tylko tutaj możliwe są realizacje, które nie mogłyby dojść do skutku nigdzie indziej. Znane z głośnych pokazów mody, niezależnych eventów, pikników, kiermaszów i szkoleń, imprez branżowych oraz koncertów popularnych i niszowych artystów Soho Factory przyciąga ludzi, którzy pragną oderwać się od codzienności. To właśnie tu śmiałe plany spotykają się z realnymi możliwościami. Efektem jest niepowtarzalna atmosfera twórczej pracy połączonej z rozrywką na najwyższym poziomie.

SOHO FACTORY

Mieszkańcy Soho Factory doceniają rozwiniętą infrastrukturę najbliższej okolicy oraz samego kompleksu. Na jego terenie mieszczą się lokale usługowe oraz modne butiki i sklepy, polecane przez warszawian restauracje i kawiarnie, a także popularne obiekty kulturalne. W pobliżu znajdują się również szkoły, przedszkola oraz sklepy.

Po przekroczeniu bramy wjazdowej jedynie kilka minut dzieli mieszkańców i gości Soho Factory od rozległych terenów rekreacyjnych. Sąsiadujący z kompleksem park Skaryszewski oraz pobliski Kanał Kamionkowski i park Praski sprawiają, że – pomimo bliskości rozpędzonego centrum miasta – okolica sprzyja wyciszeniu i wypoczynkowi po długim dniu pracy.

Soho Factory dzielą od Pałacu Kultury i Nauki jedynie 4 km w linii prostej, a pobliskie przystanki autobusowe i tramwajowe gwarantują świetną komunikację z nieodległym centrum miasta. Tylko o 500 m oddalona jest od Soho Factory stacja kolejowa Warszawa Wschodnia, z której regularnie odjeżdża pociąg linii S2 Szybkiej Kolei Miejskiej na Lotnisko im. Fryderyka Chopina, oferując idealne połączenie komunikacyjne dla stale podróżujących biznesmenów.

Komunikacja

Soho Factory znajduje się zaledwie 4 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki.

Do stacji kolejowej Warszawa Wschodnia jest zaledwie 500 metrów.

Miejsce jest dobrze skomunikowane z lotniskiem im. Fryderyka Chopina. Jadąc pociągiem S2 linii kolei miejskiej, na lotnisko można dotrzeć w 35 minut. Pobliska linia metra (M2) ze stacją przy Stadionie Narodowym pozwala na szybki dojazd do centrum miasta.

Rozwinięta infrastruktura: bliska obecność sklepów, centr handlowych i kulturalnych, restauracji oraz szkół zaspokajają codzienne potrzeby mieszkańców i zapewniają wysoki komfort życia.

Tereny zielone

Soho Factory jako jedyny tego typu kompleks doskonale łączy piękno zielonego terenu z zabytkową przemysłową architekturą przełomu XIX i XX wieku. Całość tworzy jedyny w swoim rodzaju obiekt dający niezwykłe możliwości adaptacji, aranżacji i różnego rodzaju zagospodarowania. Post-industrialne otoczenie Soho Factory na warszawskim Kamionku daje oddech od wielkomiejskiego betonu. Aż 8 ha pięknego zielonego terenu wraz z malowniczym Parkiem Skaryszewskim (aż 58 ha!) w sąsiedztwie zapewnia odpoczynek po ciężkim dniu pracy.

Przedstawione wizualizacje oraz modele budynków mają charakter poglądowy. Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą nieznacznie ulec zmianie na etapie realizacji. Zmianie nie ulegną istotne cechy świadczenia oraz funkcjonalność budynków.